W Bangkok’da Şahane Bir Konaklama…

W otellerinin genç enerjisini, seksi tasarımlarını ve sunduğu hizmeti beğeniyorum. Bangkok’taki 3. akşamda tercihimiz W Bangkok‘tan yana oldu.

Bangkok W’nun restoranlarının bulunduğu tarihi ev
28. Katta Bulunan Cool Corner Room’da konakladık
The House on the Sathorn’un yukarıdan görünüşü

Otel Silom’da oldukça merkezi bir konumda yer alıyor. 100 yıllık muhteşem mimariye sahip olan 2 katlı tarihi bir bina ile yanında bulunan çok katlı modern binadan oluşuyor. The House on the Sathorn adı verilen bu tarihi binada 2 adet restoran ve bir de çok şık bir bar bulunuyor. W Bangkok toplam 403 oda ve suite’e sahip. Otel kendini şehirde büyükler için oyun parkı olarak tanımlıyor.

W’nın lobbysi
The Bar
W Bangkok

W Bangkok,da her W otelinde olduğu gibi yöresel dokunuşlar ön planda. Ejderha motifli taşli duvarlar, odalarda bulunan Thai boksu yapan ejderha desenli yatak örtüleri, yine yatakların üzerine yerleştirilmiş Thai boks eldivenleri gibi çok hoş detaylara sahip.

Yataklarda bulunan boks eldivenleri odalara şık bir espri katmış
Odalarda bu dev şekerlerden de var
Eldvienleri takabiliyorsunuz

Kaldığımız oda 28. katta yer alan bir suitti. Muhteşem bir Bangkok manzarasına sahipti. Odada box eldivenleri ve manzara ile fotoğraf çektirirken epey bir zaman harcadık. Yataklar da inanılmaz rahat. Sabah uyanmak istemedim. Ama malesef Phuket uçuşu için erkenden kalkmak zorunda kaldık.

Banyo çok şıktı
28. kattan manzara süperdi
Yatak örtülerindeki ejderha motifleri de çok eğlenceliydi

W Bangkok’un bir başka güzel yönü dedigim gibi merkezi bir konumda yer alması. Şehirde bir yerden bir yere gitmeyi inanılmaz kolaylaştıran (ki Bangkok’ta çok kötü bir trafik var!) Sky train durağının hemen yanında yer alıyor otel. O yüzden buradan her yere kolaylikla ulaşılabiliyor.

Otelin havuzu

Otelin kahvaltısı da oldukça başarılı. Açık büfede yer alan lezzetlerin yanında masanıza yumurta çeşitlerinden de sipariş verebiliyorsunuz. Farklı smoothyler, daha önce hiç görmemiş olduğum meyve suları karışımları ile yeşil çaylı kruvasan gibi ilginç lezzetler büfeye farklı bir have vermiş.

Kahvaltı
Kahvaltı büfesi
Yeşilçaylı kruvasan

W otel Bangkok’da şehrin merkezinde, şehir oteli konseptinde konaklamak isteyenler için birebir. Eğlenceli ve dinamik tasarımı ile genç ve genç hisseden müşterileri hedefliyor.

Written By
More from gurhan

Los Angeles’ın En Instagramlık Noktaları

OUE Skyspace: Los Angeles’ı en yeni aktivitelerinden biri OUE Skyspace, 300 metrelik...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir