Sömestr’da 7 Yurtdışı Tatil Rotası

Tüm öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Anne babalar da bu fırsatı değerlendirip ailece bir arada vakit geçirebilecekleri seyahat planlarını çoktan yaptılar. Henüz yapmamış olanlar için işte yurtdışında hem yakın hem uzak, hem kar tatili hem de deniz kum için gidebilecekleri 7 eğlenceli sömestr rotası tavsiyelerim:

1. Bansko, Bulgaristan: Kayağa meraklı olup fazla uzağa gitmek istemeyenler için en güzel alternatif Bulgaristan’ın Bansko kayak merkezi. Bansko hem yakın hem de hesaplı kayak tatili yapmak isteyenler için en iyi alternatiflerden. Üstelik karayolu ile de gidilebilir. Böylece gitmişken hem Sofya’yı hem de Yunanistan’ın yakın şehirlerini de gezebilirsiniz.

Bansko Bulgaristan
Bansko Bulgaristan

2. Paris, Fransa: Paris her daim gözde tatil destinasyonlarından bir tanesi. Aileler için Paris’i cazip kılan en önemli etken yanı başında bulunan Disneyland. Masal kahramanlarıyla geçireceğiniz dolu dolu 1 veya 2 günün ardından Paris’in keyfini çıkarabilirsiniz. Disneyland konaklama açısından da çok fazla alternatife sahip.

Euro Disney Paris
Euro Disney Paris

3. Amsterdam, Hollanda: Sömestr’da gidilebilecek en güzel şehirlerden biri Amsterdam. Tabi bunun nedeni Amsterdam’ın sayısız müzeleri ve bir çok gezip görülecek yere yakın mesafede olması. Yani Amsterdam’a gidince Efteling gibi tema parkları, Maduradam gibi minyatür şehirlerin olduğu parkları gezebilir, yakın mesafedeki denizci kasabası Volendam’ı, Belçika’nın büyüleyici Brüj ve Gent gibi şehirlerini keşfedebilirsiniz.

Efteling Hollanda
Efteling Hollanda

4. Dubai, BAE: Dubai’ye gidilebilecek en güzel zaman Ocak-Şubat ayları çünkü hava sıcaklığı 20-25 derece civarlarında. Yani şehri gezmek için çok ideal. Çöl safarisi, Atlantis oteli, su parkları, bol seçenekli alışveriş imkanları ve plajları ile sömestr için en uygun destinasyonlardan.

Atlantis Hotel Dubai
Atlantis Hotel Dubai

5. Singapur: Singapur vakti biraz daha uzun olanlar için son derece cazip destinasyonlardan. Her daim sıcak bir havaya sahip olan Singapur’da çocukların sevebileceği çok fazla şey var. Örneğin Sentosa adasındaki tema parkları, Gardens by the Bay’in super ağaçları, botanik parkları, orkide parkları, gece safarisi ve 200 metre yükseklikte havuzu bulunan Marina Bay the Sands oteli gibi. Singapur’da kaldığınız süre ne kadar uzun olursa olsun sıkılmanıza imkan yok!

Marina Bay Sands Hotel, Singapur
Marina Bay Sands Hotel, Singapur

6. Miami, ABD: Miami’ye gitmek için en güzel zaman bizim kış aylarımız. Çünkü onlar için yaz demek oluyor. Uçsuz bucaksız sahilleri, Disneyland, Universal Studios gibi daha bir sürü gibi tema parkları ile aileler için tartışılmaz en iyi sömestr destinasyonlarından. Miami’ye kadar gitmişken ABD’nin en uç noktası olan Key West’e de mutlaka gidilmeli. Hatta bir diğer alternatif ise cruise turları ile 2-3 günlük Karayipler turuna katılmak olabilir.

Universal Studios Florida
Universal Studios Florida

7. Cape Town, Güney Afrika: Dünyanın en güzel şehirlerinden biri Cape Town. Olağanüstü yeryüzü şekilleri, dünyanın en büyüklerinden biri olan botanik bahçesi, büyüleyici koyları, masa dağı ve zengin müzeleriyle ailece dolu dolu vakit geçirebileceğiniz destinasyonlardan bir tanesi. Afrikanın tek penguen cinsi de burada aşıyor! Üstelik şimdi orada yazın en güzel zamanları.

Boulders Beach Cape Town
Boulders Beach Cape Town
Written By
More from gurhan

Los Angeles’ın En Instagramlık Noktaları

OUE Skyspace: Los Angeles’ı en yeni aktivitelerinden biri OUE Skyspace, 300 metrelik...
Read More

2 Comments

  • Yazınızı okurken dikkatimi çekti bizde kış iken Miami’de yaz olmuyor, zira onlarda kuzey yarım küredeler

    • Teşekürler dikkatiniz için. Miami’de havanın en güzel, en iyi iklimli dönemi kış mevsimine denk gelen Aralık-Şubat ayları. Demek istediğim bizim tam tersimiz olduğuydu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir