Siri Panna Villa Resort & İlk Pirinç Ekme Deneyimim…

Tayland’daki 3 durağmız olan Chiang Mai bizim için tam bir sürpriz oldu. Gidip görenler çok seveceğimizi söylemişti ama bu kadarını da beklemiyorduk.

E bisikleti bulmuşken poz verilir

Bu güzel Tayland şehrinde ilk akşam Siri Panna Villa  Resort adlı Chiang Mai’nin merkezinde yer alan otelde konakladık. Burası şehrin ortasında gizli bir bahçe gibi. Otantik Tayland mimarisi ile tasarlanmış otel 104 adet villa ve deluxe odalardan oluşuyor. Bazı villaların önleri hemen havuza açılıyor.

Kendi havuzları bulunuyor
Siri Panna’nın villaları
Odamızın manzarası

Siri Panna’nın havuzu Wiang Kum Kam adlı kayıp şehirde bulunan Mae Ping nehriden esinlenilmiş. Havuz kare şeklinde ortasında güneşlenme alanı ve barın bulunduğu adanın etrafını çevreliyor. Palmiyelerle birlikte burası son derece egzotik bir ambiyansa sahip. Burada bir fırsatını bulup drone kullandım ve havuzu mümkün olduğunca yüksekten çekmeye çalıştım.

Günbatımı
Otelin havuzu
Drone ile Otelin Havuzu

Siri Panna’nın kahvaltısı Lanna Room adını veridkleri yerde servis ediliyor. Hem yerel hem de uluslararası lezzetler açık büfe şeklinde sunuluyor. Akşamları ise hem Lanna yani Chiang Mai mutfağı hem Tayland’ın klasikleşmiş lezzetleri hem de dünya mutfağından çeşitler servis edilen geniş bir büfe kuruluyor. Fiyatı da çok uygun!

Thai Salad
Thai Salad hazırlanırken
Siri Panna
Akşam büfesinin fiyatı çok uygun

Otelin spasında Tayland’daki en iyi masajı yaptırdım diyebilirim. Panna Spa oldukça geniş bir alana yayılmış. Canlanıp tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayacak bibirinden farklı bir çok masaj türünü burada yaptırabiliyorsunuz. Dışarıdan da çok müşterisi olan bir spa olduğunu belirtmeliyim. Odaları da Thai ambiyansına sahip. Öncelikle ayaklarınız yıkanarak masaja başlıyorsunuz. Sonra seçtiğiniz masaj türü yapılıyor. Benim seçtiğim Thai ve aromatik masajın bir karışımı gibiydi. Uyuduğum için hayal meyal hatırlıyorum. O derece iyiydi anlayacağınız.

Bir başka harika gül banyosu
Pirinç çayı, prinç keki, bal, susam ve çörekotu
Panna Spa
Masaj öncesi pirinç çayı
Önce ayak yıkama
Bu lavabolara bayıldım
Kim güllü banyo yapmak ister?
Panna Spa

Yalnızca 1 akşam konaklamış olsam da Siri Panna’nın yeri benim için bir başka. Çünkü hayatımda ilk kez burada pirinç tarlasına girip pirinç ektim. Evet yanlış duymadınız. Otelin kendi prinç tarlası var ve isteyen misafirleri burada pirinç ekme deneyimi yaşayabiliyor. Biz de arkadaşım ile paçaları sıvadık ve kendimizi tarlada bulduk. İşin aslı otel bize geleneksel kıyafetleri de ödünç verdi.

Pirinç tarlası
Beste ustalıkla pirinç ekiyor
Ben de hazırım
Pirinçler bu şekilde
Ah o suyun içindekiler yokmuuu

Pirinç tarlaları kil ile dolu. Onun üzeri de su. Yani anlayacağınız içi su dolu balçık. Ayak basar basmaz çok rahatsız hissettim. Çünkü o suda ne var bilemiyosunuz ve ayağınıza bir sürü şey değiyor. Fazla uzatmadan bir 5 dakika pirinçleri ektim ve son sürat o balçıktan çıktım. Bu çime benzer otları tek tek balçığa batırıyorsunuz. Epey zahmetli. Ama yine de benim için eşsiz bir deneyim oldu. Teşekkürler Siri Panwa!

Written By
More from gurhan

Los Angeles’ın En Instagramlık Noktaları

OUE Skyspace: Los Angeles’ı en yeni aktivitelerinden biri OUE Skyspace, 300 metrelik...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir