Phuket’in En Güzel Manzaralı Resort’u; Sri Panwa

Phuketteki ikinci adresimiz adanın güney doğusunda yer alan Sri Panwa resort oldu. Oteli resimlerde görüp çok beğenmiştim ama konaklamak için gittiğimde bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim.

Limonotlu çay ile welcome
Sri Panwa Resort
Sri Panwa Habitat

Panwa yarımadasında yer alan resort hem doğu hem de batı manzarasına sahip bir tepenin üzerine konuşlandırılmış. Andaman denizini en güzel gören mevkilerden birinde. Birbirinden özel 52 villanın yer aldığı otel gerçek anlamda bir yağmur ormanının içinde yer alıyor. Havuzlu villaların yanı sıra penthouse daireler gibi konaklama seçeneklerine de sahip.

Sri Panwa Pool CLub

Otelin spası, restoranları, barları birbirinden farklı noktalarda yer alıyor. Bir yerden bir yere gideceğiniz zaman mesafe kısa ise yürüyorsunuz değil ise otelin tuktukları imdadınıza yetişiyor. Otelin ana havuzunun yanı sıra Baba Nest adlı barında bir sonsuzluk havuzu, plaja bakan kısmında bir başka sonsuzluk havuzu ve restoran ve lounge’ın yer aldığı Pool Club da ise yine nefes kesici bir sonsuzluk havuzu bulunuyor. Her gittiğiniz yerde çalan lounge müzik kulaklarınızın pasını siliyor.

Pool Club
Pool Club
Banana Pancakes
Kahvaltı da pool clubda

Sri Panwa’da konakladığımız süit penthouse adı verilen dairelerden biriydi. 1 odalı ve kendine ait havuzu olan penthouse otelin ana havuzuna bakıyordu. İçinde aynı zamanda kendine ait bir mutfağı da bulunuyordu. Smec marka dolabında bulunan herşey ücretsizdi! Nespresso makineniz, ipod müzik sistemleriniz odanızda yer alan diğer hizmetlerden. Ben Sri Panwa’nın yuvarlak yataklarına da bayıldığımı belitmeliyim! Odanın ışıkları ve perdeleri panellerden dokunmatik olarak ayarlanıyordu. Son zamanlarda konakladığım en modern, en teknolojik odalardan biriydi Siri Panwa’nın Penthouse’u. Geniş banyosunda fotoğraf çekmeye doyamayacağınız havalı tasarıma sahip küveti de diğer güzel yönlerinden biriydi. Dışarı keşfetme derdim olmasa odadan hiç çıkmak istemeyebilirdim.

Odamınzın havuzu
Banyoda bile yaşanır
Yatağım çok havalı
Oturma odası
Penthouse mutfağı
Kuveti doldurmamak olmazdı

“Baba Nest” otelin rooftop barı. Özelliği Phuket’in en iyi gün batımı manzaralarından birini sunması… 2011 yılında dünyanın en iyi manzaralı 3 rooftop barından biri seçilmesi boşuna değil. Burası için rezervasyon yaptırmak şart. Minimum da 500 Baht harcamanız gerekiyor. Şansınız varsa ve hava o gün açıksa manzaranız inanilmaz oluyor. Biz gittiğimizde biraz kapalı hava vardı.

Baba Nest
Baba Nest Manzarası
Baba Nest
Baba Nest gerçekten baba bir yer
En cool bar

Otelde bir adet Çin, bir adet steakhouse ve bir de Tay yemekleri restoranı bulunuyor. Biz öğlen yemeklerimizden birini BBQ restoranında yedik. Baba adını verdikleri Avustralya danalarından yapılan burgerleri çok başarılıydı.

BBQ Restoranında burger nefisti
Otelin ana havuzu
Bir diğer harika havuz

Otelin spası “Cool” ise sırf mimari için bile gidip gezilebilir. Adı gibi çok cool!

Cool Spa

Sri Panwa aileler ve balayı çiftleri için yine harika bir otel. Ancak yine güzel plajlar için adanın batı kısmına gitmeniz gerekiyor. Kendi plajı ise gelgitten çok etkileniyor ve plaja 100 basamaklı merdivenle iniliyor. Buna rağmen ben genel anlamda Sri Panwa’ya bayıldım diyebilirim. Sonsuzluk havuzları bile başlı başına burada kalmak için bir sebep!

 

Written By
More from gurhan

Aix En Provence’da Bir Gün…

İlk gün köyler arasındaki mesafelerin uzunluğu karşısında yaşadığımız şoku atlattıktan sonra ikinci...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir