Phuket’te Bir Cennet; Vijitt Resort…

Phuket’teki ilk iki gece konakladığımız Vijitt Resort 92 güzel villası ile doğanın içine saklanmış gizli bir cennet desem yanlış olmaz. Yemyeşil ağaçlar, upuzun palmiyeler, masmavi deniz, kuş sesleri, rengerank çiçekler ve güzel çatılı villaları ile size bu hissi veriyor. Otel Phuket’in kalabalığından uzak sessiz ve sakin bir noktada bulunuyor.

Vijitt Resort

Tay misafirperverliğini otele giriş yaptığınız anda hissediyorsunuz. Sizi ülkeye özgü kolye şeklinde dizilmiş çiçekler, soğuk havlular, limonotu çayı ve güleryüzle karşılıyorlar.

Nazik Hoşgeldin İkramları
Resort’un doğasına bayıldım
Nilüferler harika
Yine zeminimi buldum

Otelin 92 villası birbirinden farklı gruplardan oluşuyor. Kimisi kendi özel havuzuna sahipken kimi de dubleks villa şeklinde tasarlanmış. Hepsinin ortak özelliği yemyeşil palmiyeler ve harika çicekler açmış ağaçların arasında yer alması.

Vijitt Resort

Otelin ana havuzu sonsuzluk havuzu tasarımına sahip ve gerçekten çok güzel. Özellikle gün doğarken erken kalkıp burada benim yaptığım gibi anı fotoğraflamalısınız. Emin olun bayılacaksınız.

Ve gün doğdu
Gün doğarken
Gün doğarken
Gün doğarken

Otelde 2 adet restoran bulunuyor. Biri hem yöresel lezzetler hem de dünya mutfağından tatlar sunan The Savoury diğeri ise Tayland restoranı olan Baan Vijitt.

Kahvaltıdaki meyve çeşitleri çok iyiydi
Happpy Hour lezzetleri
Thai Ice Tea favorim

Sabah kahvaltıları The Savoury’de veriliyor. Gün doğduktan sonra önce havuza girip sonra hemen yanındaki restoranda kahvaltınızı edebilirsiniz.

Sonsuzluk keyfi
Drone’dan Havuz

Odalarda duş keyfini daha çok alabilmeniz için bahçe duşları yapılmış. Böyle tropikal yerlerdeki en önemli problem sivrisinek. Ama resortta bunun için her türlü önlem alınmış. Sivrisinek spreyi, yatmadan önce odanızda yakılan kokular, sivrisinek savar fişler ve yatağın etrafındaki cibindik bir nebze olsun korunmanızı sağlıyor.

Ayrılmak istemiyorum buradan!

Otel adanın doğu kısmında yer alıyor. O yüzden deniz burada pek yüzülesi değil. Gelgit yaşanıyor ve günün belli saatlerinde su neredeyse 1 km geri çekiliyor. Yüzmek için adanın batısında yer alan Patong beach e shuttle servisleri mevcut. Yine de sular çekildiğinde kumlar üzerinde yürümeli ve ortaya çıkan mercanları incelemelisiniz. Biz yaptık çok ilginç bir deneyimdi.

Gelgit
Gelgitte karadan ne kadar uzaklaştık görebilirsiniz.
Gelgit sırasında balık ve yengeçleri toplayan balıkçılar

Eğer ailece tatil yapacaksınız veya en mutlu zamanlarınızı geçireceğiniz bir balayı ise aradığınız Vijitt Resort tam size göre. Ama Phuket eğlencesine yakın olayım, daima kalabalık olsun etrafımda derseniz adanın batısında bir noktada konaklayın. Burada kendinizi yalnız hissedebilirsiniz.

Hoşçakal Vijitt

Biz Vijitt’in doğasından ve resortun mimarisinden çok memnun kaldık. Phuket’e gidecek olanlara huzurlu bir tatil yapabilecekleri güzel bir alternatif Vijitt.

Written By
More from gurhan

Gaziantep’e Gastronomi Yolculuğu

Antep’e bundan 7 sene evvel henüz bu yeme içme meselelerine sarmadan ve...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir