NG Sapanca ile İstanbul’un Stresi Uçup Gitti!

Bu yaz İstanbul’da geçirdiğim haftasonları sık sık yakın civarlara gidip kafa dinlemeye çalıştım. Aslında İstanbul yazları nispeten daha sessiz ve sakin olsa da insan yine fırsatı değerlendirip bir yerlere kaçmak istiyor.

Uzun zaman planlarım arasında olup da bir denk getirip gidemediğim Sapanca’da bulunan Spa ve Wellness oteli NG Sapanca‘ya da sonunda Ağustos sonu gitme şansım oldu. Masaja bayılan bir insanım. Ayda en az 1 kez mutlaka masaj yaptırırım. Benim dertlerden tasalardan, sosyal medya bağımlılığımdan 1 saatliğine olsun kaçabildiğim rehabilitasyonum masaj yaptırmak. Heleki sonlarına doğru uykuya dalarsam…

Odamın manzarası
Bu manzaranın keyfi çıkarılmaz mı?

O yüzden NG Sapanca’ya gitmeyi de çok istiyordum. Çünkü harika masajlar yaptırabilecek, sauna, Türk Hamamı, Fin Hamamı ve daha bir sürü güzel aktivite ile deşarj olabilecektim. NG Sapanca eski bir askeri bölüğe ait araziye kurulmuş. Hatta içinde bir Atatürk köşesi bile mevcut o dönemden kalma. Bu arazi yemyeşil ağaçlarla kaplı cennet gibi bir yer. Böylece hem spa keyfi yaparken hem de doğa ile baş başa kalabileceğiniz, uzun yürüyüşler yapıp, bol oksijen depolayabileceğiniz bir konaklama tesisi. Ayrıca güzel havalar için açık havuzları da var. Hatta benim gibi sessizlik arayanlar için sessiz havuz bile düşünülmüş. Buraya belli bir yaş altında çocuk alınmıyor.

Hamam Keyfi
NG Sapanca’nın Türk Hamamı

NG Sapanca’daki odamız ağaçlarla kaplı tepelere bakan bir manzaraya sahipti. Taş bir ev de bu manzaranın ortasına iyice bir tablo yaratılmak üzere yerleştirilmiş. Büyülenmemek elde değil. Hatta ben bu manzaraya karşı birşeyler içip, okuyup odadan hiç çıkmasam da olur demedim değil.

Sessiz havuz
Otelin her köşesi ayrı güzel
Otelin restoranı
Atatürk köşesi

NG Sapanca’nın yemekleri de çok başarılı. Açık büfesinde dönerden, ızgara çeşitlerine, deniz ürünlerinden pidelere kadar ne ararsanız var ve hiç de öyle çeşidi bol lezzeti az büfeler gibi değil.

Doğa yürüyüşü
NG Spanca yeşillikler içinde

Otelin ödüllü spa bölümü o kadar büyük ki yolunuzu kaybetmemeniz imkansız. Biz masaj öncesi göz kamaştırıcı hamamında güzel bir kese köpük yaptırmayı ihmal etmedik. Ardından da Balili masörlere harika bir masaj yaptırdık. Benim son zamanlarda en keyif aldığım masaj bu oldu. Balililer bu işte gerçekten çok iyiler!

Otelin her yerinde Kütahya porselenin ürünlerine rastlayınca eve dönerken birşeyler almamak imkansızdı. Hatta İstanbul’a dönerken yol üzerinde NG Bedesten diye bir avm bile açılmış. Burada kocaman bir fabrika satış mağazası var. Ben uzun zamandır yenilemek istediğim yemek takımlarımı bu vesile ile yenilemiş oldum. Bedestende bulunan Kestane kafe de Şinitzel ve roka salatasından oluşan lezzetli bir öğle yemeği yiyip İstanbul’a geri döndük…

Kestane Kafe
Kestane Kafe

Detaylı bilgi: NG Sapanca

Written By
More from gurhan

Aix En Provence’da Bir Gün…

İlk gün köyler arasındaki mesafelerin uzunluğu karşısında yaşadığımız şoku atlattıktan sonra ikinci...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir