Mosafer İle Karış Karış Tayland!

Tayland seyahatime hazırlanırken bavul konusunda ne yapmam gerektiğini kara kara düşünüyordum. Mevcut bavulumu geçen seyahatimde havaalanında tutma yeri kopmuş bir şekilde bulunca yenisini almam zorunlu hale gelmişti.

Tayland seyahatim hem uzun olacak hem de 3 farklı bölgesine uçacağım için biraz da yorucu olacaktı. Yanıma alacağım bavulun hem hafif, hem sağlam, hem kolay kullanılabilir olması, hem tasarımının güzel olması hem de güvenli olması gerekiyordu. Tam istediğim gibi bir tanesini geçtiğimiz yıl açılan Mosafer mağazalarında buldum.

Hazırım!
İşte Bangkok

Mosafer dünyanın en büyük seyahat mağaza zinciri. Katarlı iş adamı Ashraf Abu Issa tarafından seyahate olan tutkusu sebebiyle kurulmuş. Bizim dilde Misafir’e benzeyen Mosafer aslında Arapça’da Gezgin ve Yolcu anlamına geliyor. Yani tam anlamıyla beni anlatıyor. Aslında kelime anlamıyla anlattığı gibi mağaza konseptleri ve mağazada sattıkları ürünlerin kalitesi ile de beni anlatan bir zincir. Mağazadaki ürünler seyahatle ilgili aklınıza gelebilecek herşey. Konsept olarak kullanıcı alışkanlıkları göz önünde bulundurularak ürünler Business Class, First Class ve Tourist Class olarak ayrıştırılmış. Mağaza bir çok bavul markası satılıyor.

Chatrium Riverside Bangkok
W Hotel Bangkok

Benim tercihim Mosafer markasının kendi ürünü olan Mosafer Beyaz Hard Case büyük boy bavul oldu. 10 gün boyunca hem giyeceklerim, hem çekim yapacağım alet ve devatlarım hem de dönüşte yapacağım alışverişlerimi sığdırmak için büyük boy olması çok önemliydi. Renk olarak da en sevdiğim renklerden biri olan beyaz da karar kıldım.

Phuket uçağı nerede?
Phuket’e Giderken
Vijitt Resort Phuket

Birkaç gün önce Tayland’dan döndüm ve Mosafer’den aldığım bavulumdan çok memnun kaldığımı belirtmeliyim. Bana yol boyunca hiç sorun çıkarmadığı gibi seyahat boyunca şıklığıyla da tarzımı tamamladı. Önümüzdeki seyahaterim için gidip diğer ürünlerinden de satın alacağım kesin…

Siri Panna Chian Mai

 

Written By
More from gurhan

Los Angeles’ın En Instagramlık Noktaları

OUE Skyspace: Los Angeles’ı en yeni aktivitelerinden biri OUE Skyspace, 300 metrelik...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir