Moda’da Arkadaşlarla Bir Gün…

Çok sevgili arkadaşlarım Özge (@damaktandimaga), Şebnem (@berrydewblog), Hakan (@trendbey) ve Özge (@euzge) ile birlikte haftasonumuzu nasıl değerlendirsek dedik ve bir yere gidelim hem gezelim hem de mekan mekan dolaşıp tadım yapalım şeklinde düşünüp soluğu Moda’da aldık. Yanımıza da sevgili Barut’u aldık ve Cumartesi öğlene doğru yola çıktık.

Moda’ya en son 3 yıl önce falan gitmiştim. O günden beri yolum bir türlü tekrar düşmedi. Son zamanlarda adı daha da fazla duyulur olmasına rağmen ancak bir fırsatını bulup gitme şansımız oldu. Damaktan dimağa Özge zaten Anadolu yakasında yaşıyor ve sık sık Moda’ya gidiyor. O yüzden bize etrafı gösterme ve mekan tavsiye etme görevini severek üstlendi.

İsim çok iyi :)
İsim çok iyi 🙂
Bisikletsiz dükkan artık iş yapmıyor
Bisikletsiz dükkan artık iş yapmıyor

Moda ile ilgili olarak şunu söylemeliyim. Gidecekseniz hafta içi mümkünse de arabasız gidin. Çünkü hafta sonu insan topluluklarının arasında bir o yana bir bu yana savruluyorsunuz. Park yeri bulmak neredeyse imkansız. En güzeli atlayın vapura Kadıköy’e geçin oradanda 10 dk yürüyüp Moda’ya ulaşın.

Moda’daki ilk durağımız sokak lezzetlerini kendilerine has şekilde yorumlayan Basta Street Food oldu. Menüsünde dürüm çeşitleri, humus, burger gibi lezzetler bulunuyor. Ben kuzu dürüm, Şebnem tavuk füme dürüm, Özge kuzu burger, Hakan da lahana salatası denedi. Hepimiz de yeiklerimizden memnun kaldık. Özellikle en son söylediğimiz sütlaç ve ekler bizleri mest etti!

Basta'nın lahana salatası
Basta’nın lahana salatası
Sütlacına öldük bittik!
Sütlacına öldük bittik!

Karınlarımızı doyurduktan sonraki durağımız kahve keyfi için Lotta 23 Tattoo Coffee oldu. Mekanın ambiyansına bayıldık. Dekoru kare kare instagramlık. Hele bir dövmeci ile içiçe olmaları inanılmaz farklı bir hava yaratmış. Hemen Americanolarımızı söyleyip fotoğraflarımızı çekmeye başladık.

Lotta 23 Tattoo Coffee
Lotta 23 Tattoo Coffee
Hakan & Şebo & Barut
Hakan & Şebo & Barut
Damatan Dimağa ile keyifli sohbet
Damatan Dimağa ile keyifli sohbet
Lotta'nın dekoru çok hoş
Lotta’nın dekoru çok hoş

Kahve keyfinin ardından soluğu Moda Çay Bahçesinde aldık. Hava güzel, biz güzel diyip bu nostaljik mekanda çaylarımızı hüplettik. Ardından biraz yürüyelim dedik ve Moda İskelesine doğru yol aldık.

Sonra dondurma yeme vakti geldi diyip Ali Usta’nın yolunu tuttuk. Tercihim çikolata, çilek ve kaymaklı dondurma oldu. Üzerine de çikolata sos ve fıstık tozu… Bir çoğumuzun yıllardır değişmeyen favori dondurmacı olmasının hakkını veriyor…

Cheers!
Cheers!
Bir başka Moda mekanı
Bir başka Moda mekanı

Dondurma keyfinin ardından bu kez biraz daha Moda sokaklarında dolaşmaya karar verdik. Diğer Özge’de bu sırada aramıza katıldı. Dolaşırken bu kez karşımıza yepyeni konseptiyle Crazy Flakes çıktı. Burası bir cornflakes dükkanı. 160 çeşit cornflakes servis ediyorlar. Dilediğiniz karışımı yapabiliyorsunuz. İster sütle, isterseniz de yoğurtla. Ayrıca çeşit çeşit milkshakeleri de var. Biz yeni dondurma yemiş olduğumuz için bu kez pas geçtik ama en kısa zamanda Moda’ya tekrar gelmek için güzel bir sebebimiz olmuş oldu.

Crazy Flakes
Crazy Flakes

Bir süre daha dolaştıktan sonra  artık akşam yemeği. için yeterince aç olduğumuzu düşündük ve Özge’nin tavsiyesi ile Brunelle adlı mekana gittik. Saint Joseph Lisesi’nin içinde yer alan bu mekan geniş bahçesi ile oldukça ferah. Hava da zaten çok uygun olduğundan bahçede bir masa seçip oturduk. Burada ben ve @euzge Dana Schnitzel yerken, diğer Özge Dana Yanağı, Şebnem Somon Milföy, Hakan da bonfile salatası tercih etti. Sevgili Barut da bize su ile eşlik etti.

Dana Scnitzel
Dana Scnitzel

Tüm detayları yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz. Kanalıma da abone olmayı lütfen unutmayın çünkü bunun gibi daha birçok semt gezilerimiz olacak…

Written By
More from gurhan

Los Angeles’ın En Instagramlık Noktaları

OUE Skyspace: Los Angeles’ı en yeni aktivitelerinden biri OUE Skyspace, 300 metrelik...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir