Bu Bir Rüya Olmalı! Amanruya Bodrum

Bir yere isim verirken oranın adıyla özdeşleşmesi gerekir. Bazı yerlerin isimleri konseptleriyle hiç ama hiç uyumlu olmaz. Ne alaka dersiniz. Amanruya’yı bundan 4 sene önce ilk açıldığında dünyaca ünlü bir starın ziyareti ile duymuştum. Gazetede yazan haberde otelden övgüyle söz ediliyordu. Ben de umarım bir gün gidip görürüm diye içimden geçirmiştim.amanruya (21)

Aradan geçen zaman içinde Amanruya yoluna devam etti. Dünyanın her yerinden çok özel konuklarını ağırladı. Adını çok fazla duymadım. Taa ki Eylül başında bir davet alana kadar. Daveti aldığımda inanılmaz heyecanlandım çünkü buranın çok özel bir tesis olduğunu biliyordum.

Relax
Relax

İşlerim sebebiyle Göltürkbükü’ndeki otele hava karardıktan sonra ulaştım. Gelir gelmek bana anlatılan ilk şey otelinin adının nereden geldiği oldu. Dünyanın en lüks oteller zincirinin Türkiye’deki oteli olduğunu (bunu önceden biliyordum), her otelin adının Aman ile başladığını ve ek olarak lokal bir isim aldığını (bunu bilmiyordum) söylediler. Aman Sanskritcede barış ve huzur anlamına geliyormuş. Ruya ise Türkçe’deki bildiğimiz rüya. Yani Bodrum’daki otele huzur içinde rüyaya dalacağınız yer ismini vermişler. En başta dediğim gibi bazı yerlere isimleri uymadıkları gibi bazılarına da tam uyar. İşte Amanruya böyle isabetli bir ad bu harika tesis için.

Villamın havuzu
Villamın havuzu
Havuz Başı Kahvaltım
Havuz Başı Kahvaltım
Relax
Relax

36 adet villadan oluşan otel, maksimum 100 misafiri ağırlayacak şekilde tasarlanmış. Bu sebeple son derece sakin, sessiz ve özel. Her villanın kendi havuzu bulunuyor. Bu sebeple çok fazla insanla karşılaşmıyorsunuz ortak alanlarda bile. Olimpik ölçülerde olan sonsuzluk havuzu gördüğün en etkileyici havuzlardan. Ağaçların arasında ve Ege’ye tepeden bakıyor. Tek başıma bu havuzda yüzdüm, manzaraya dalıp gittim ve kendimi çok özel hissettim.

Amanruya Sonsuzluk Havuzu
Amanruya Sonsuzluk Havuzu
Amanruya Sonsuzluk Havuzu
Amanruya Sonsuzluk Havuzu

Villalardan çevrenizdeki villaları görmeniz mümkün değil. Bu yönüyle de özel alan isteyenler için birebir. Bahçeniz alabildiğine geniş. Kahvaltınızı dilerseniz villanıza hatta bahçenize isteyebiliyorsunuz ki ben 2 sabah da öyle yaptım. Banyo ise alabildiğine mermer. Hamam tipi tavan deliklerinden içeri süzülen ışıkla mistik bir hava yaratılmış. Her villanın ayrı bir giyinme bölümü bulunuyor.

Otelin ortak restoranında Türk ve dünya mutfaklarından nefis lezzetleri sonsuzluk havuzunun müthiş manzarası ile yiyebiliyorsunuz. Otelde konakladığım ilk akşam yediğim levrek ceviche ve ikinci akşam yediğim altın levrek müthişti. Bir de beach club da yediğim ızgara levreği unutamam. Tabi sadece levrek değildi beğendiklerim. Tabule salatası ve Capuccino Bezelye çorbası da aklım da yer edenlerdendi.

Golden Seabass
Golden Seabass
Tabule
Tabule
Levrek Ceviche
Levrek Ceviche
Beach Club'da Levrek Izgara
Beach Club’da Levrek Izgara

Otel o kadar huzur verici ki bunu keyifli bir masajla taçlandırmamak olmaz. Spada dilediğiniz masajı yaptırmanız mümkün. Böylece zaten otelin chill out havasına iyice girmiş ve iyice rahatlamış olacaksınız.

Tabi Amanruya yalnızca havuzlardan oluşan bir otel değil. Boogylere (otel içinde ulaşımı sağlayan golf arabaları) atlayıp 5 dakika mesafede yer alan plaja ulaşabiliyorsunuz. Çamların arasına gizlenmiş nefis bir koy burası. Su pırıl pırıl. Birbirinden uzak noktalara yerleştirilmiş şezlonglar ve tabiki yine sessizlik, sakinlik ve sukunet…

Beach Club
Beach Club
Amanruya Beach
Amanruya Beach
Deniz de çok güzel
Deniz de çok güzel

Aman otelleri dünyada 30 tane lokasyonda bulunuyor. Hepsi Amanruya’da olduğu gibi konuklarına özel, lüks, minimalist ve sakin tatil anlayışı ile hizmet veriyor. Amanruya ile birlikte ilk kez bir Aman otelinde konaklamış oldum. Bundan böyle de dünyanın diğer noktalarındaki Amanlarda konaklamaya mutlaka çalışacağım…

Amanruya konuklarına çok özel bir hizmet daha sunuyor. Bodrum’a bağlı olan ve halı dokumacılığı ile dünya çapında nam salmış olan Etrim köyüne dileyen misafirleri götürüyor ve onlara bu doğal dokusu hemen hemen hiç bozulmamış olan köyde vakit geçirme, yemek yeme ve halılardan satın alma fırsatı veriyor. Etrim Köyü’ne biz de bir ziyerette bulunduk ve köyün nefis doğal malzemelerle hazırlanmış yemeklerinden tattık. Videosunu izlemek için tıklayın…

Etrim Köyü
Etrim Köyü

amanruya (20)

Etrim Köyü
Etrim Köyü

 

Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü
Etrim Köyü

 

 

Tags from the story
Written By
More from gurhan

Haftasonu Ljubljana…

Eski Yugoslav ülkelerine gitmeye devam ediyorum. Eylül’deki Hırvatistan seyahatimin ardından bu kez...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir