Boğazda Şampanya Keyfi…

Boğazın en güzel konumlarından birine sahip olan Çırağan Palace Kempinski en sevdiğim otellerden biri. Brunchları, 5 çayları, restoranları, havuzu, göz alıcı sarayında yapılan organizasyonları hep daim keyifli.

Çırağan Palace Kempinski bu yaz tüm bu keyifli yönlerine bir yenisini daha eklemiş ve dünyanın önde gelen şampanya üreticilerinden Louis Roederer marka şampanyaların servis edildiği bir bar açmış. Hatta bu barı o efsane havuzunun hemen yanına boğazın bitişiğine konuşlandırmış. Alabildiğine boğaz manzarası…

Şampanya Bar boğazın yanıbaşında
Cheers
#bubblesbybosphorus

Şampanya Bar’ın klasik şampanyalarını ister şişe ile isterseniz de kadeh olarak isteyebiliyorsunuz. Tabi barın menüsü bununla sınırlı değil. Ayrıca şampanya bazlı 4 adet kokteyl de menüde yerini almış. Biz bu seferlik kadehte normal şampanya içtik. Bir dahaki sefere kokteyllerden kesinlikle deneyeceğiz. Bu arada şampanya ile birlikte bir de srobe servis ediyorlar ki damaklarınız şenleniyor. Aperol Spritz sorbe yani benim en çok sevdiğim kokteyllerden biri olan Aperol Spritz aromalı olan sorbe. Bayıldık, bittik biz bu sorbeye. Giderseniz mutlaka deneyin!

Aperol Spritz Sorbet
Çırağan Palace Kempinski

Şampanya Bar akşam 7’den sonra hizmet veriyor. E bar boğazın hemen yanında yer alınca ister istemez gün batımında ambiyans bir başka oluyor.

Arkadaşlarla keyifli bir akşamüstü
Çırağan’da Gün Batımı

Dileyenler şampanyanın üzerine hemen yanda bulunan ve sadece yazları hizmet veren Bosphorus Grill’e oturup afiyetler nefis ızgaralardan yiyebiliyor. Burada servis açık büfe olarak tasarlanmış. Hem et hem tavuk dönerden, kuzu pirzola, biftek, et ve tavuk şiş, kuzu çevirme, köfte, ördek, tavuk, bıldırcın, karides, kalamar kısacası aklınıza gelebilecek her şey taze taze pişirilerek misafirlere sunuluyor. Tabi salata çeşitleri, mantı, gözleme gibi ara sıcaklar da taze yapılarak servis ediliyor. Tatlılar da Çırağanın enfes çay saatini aratmayacak cinsten…

Bosphorus Grill
Bosphorus Grill
Bosphorus Grill

 

Written By
More from gurhan

Aix En Provence’da Bir Gün…

İlk gün köyler arasındaki mesafelerin uzunluğu karşısında yaşadığımız şoku atlattıktan sonra ikinci...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir