Azmak Çayında suyun üzerinde akşam yemeği

Marmaris’e 3. gidişim. Bu kez arkadaşlar toplandık, plan yaptık, 30 Ağustos tatilini de fırsat bildik ve bir Marmaris seyahatine çıktık. Kuzenim Burak, nişanlısı Gizem, onun ablası Özge ve yakın arkadaşımız Hakanla birlikte gittik bu kısa tatile.

Marmaris yolunda
Marmaris yolunda

Marmaris’e ulaşmak için çok farklı bir yol izledik. İstanbul-Denizli uçuşları o kadar ucuzdu ki bizde Denizli’ye gidip oradan araç kiralayıp Marmaris’e gitmeye karar verdik. Denizli hem Hakan’ın memleketi. Evet oradan gidelim hem size nefis Denizli kebabını tattırmış olurum dedi. Denizli-Marmaris arası 2,5 saat sürüyor. Biz sabah 6 uçağı ile İstanbul’dan hareket ettik. 7de Denizli’deydik. Hemen yola çıktık. 2 saat molalarla kaybettik. Biz vardığımızda Marmariste saat öğleden sonra 1 civarlarındaydı. Yani otele check-in yapmak için tam zamanında varmış olduk.

Yolda gözleme molası Esentepe'de verildi
Yolda gözleme molası Esentepe’de verildi
Şöyle bir Pamukkale'ye da bakıp çıktık
Şöyle bir Pamukkale’ye da bakıp çıktık
Gökova manzarası
Gökova manzarası

Otelimizi de çok uygun bir fiyata getirdik. Kiraladığımız araç da 5 kişi paylaşınca epey makule geldi. Bizde bu sayede gezmek için daha çok para ayırabildik.

Birinci Gün;

Marmaris’e vardıktan sonra hemen üzerimizi değiştirdik ve plaja indik. Otelin hemen önünde bulunan plajda 1-2 saat takıldıktan sonra biraz dinlenmek ve sonra hazırlanıp dışarı çıkmak için odalarımıza döndük.

Marmaris'te manzaramız
Marmaris’te manzaramız

Akşam üzeri 6 gibi otelden çıktık ve Akyaka’da bulunan Azmak Çayına gidip hem çayda tekne turuna katılmaya hem de güzel bir akşam yemeği yemeye karar verdik. Azmak’a gittiğimizde tekne turları için çoktan geç kalmıştık. Bizde Nadir Usta adlı restorana gidip yemek yemeye karar verdik Restoranda masaların çoğu rezerve olduğu için suyun içinde olan masalardan birine oturmaya karar verdik. Hem böylece farklı bir deneyim olacaktı bizim için. Ama şöyle bir sorun vardı. Azmak’ın suyu buz gibi. Ayağınızı 5 dakikadan fazla suda tutamıyorsunuz. Neyseki masaların altında ayaklarınızı suyun üstünde tutabileceğiniz bir yer bulunuyor. İyi ki de bu masalarda oturmuşuz çünkü çok keyif aldık. Çok da eğlendik…

Nadir Usta
Nadir Usta
Azmak Çayı
Azmak Çayı
Azmak Çayı
Azmak Çayı
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta
Nadir Usta

Nadir Usta’daki keyifli akşam yemeğinden sonra Akyaka’ya geçip birşeyler içmek için burada bulunan No:22 Riders adlı bara gittk. Tesadüf Akyaka’da o akşam Mabel Matiz konseri vardı. Biraz durup dinledikten sonra Riders’a geçtik. İyi müzik çalan, kaliteli bir mekan. Oldukça da kalabalıktı. Linchburg Lemonade’i de çok iyiydi!

Riders Bar
Riders Bar

Önümüzdeki günlerde Orhaniye, Selimiye, Bozburun, Dalyan ve Sedir Adası gezilerimizden bahsedeceğim.

Takipte kalın ve videoyu izlemeyi ve de kanalıma abone olmayı unutmayın! Abone olmak için tıklayın…

 

 

Written By
More from gurhan

Los Angeles’ın En Instagramlık Noktaları

OUE Skyspace: Los Angeles’ı en yeni aktivitelerinden biri OUE Skyspace, 300 metrelik...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir