Akmerkez’e Yeni Bir Hava Geldi; Take A Seat

Akmerkez son birkaç senedir kendini sürekli yeniliyor. İlk önce iç dekoru yeniden tasarlandı. Sonrasında dışı cephesi değiştirildi. Nisptiye Caddesi üzerine dışarı bakan mekanları açıldı. Wepublic ise Akmerkez’deki alışveriş anlayışını değiştirdi. Daha genç, daha enerjik markaları bünyesinde bulunduran mekan ilginç dekoruylada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Son birkaç aydır da food court kısmında değişim rüzgarları esmeye başladı. Akmerkezin yeme-içme alanı ne yazık ki eski günlerini kaybetmiş, artık pek de fazla tercih edilen bir yer olma özelliğini yitirmişti. Taa ki Aralık ayında açılan Take a Seat adlı mekan yerini alıncaya kadar. Take a Seat 7 farklı restoranın bir arada olduğu farklı konsepte sahip bir mekanlar topluluğu. 1800 metrekarelik bir yere açılmış. Hem içerde hem de dışarıda oturma alanına sahip.

Take a Seat bünyesinde bulunan restoranlar Chet, Filozofi, Meal Tray, Village, Papa Forni, Fine Kids ve Take me Home.

Chet
Chet
Chet
Chet

CHET, Take a Seat‘in bistro restoranı. Diğer alanlardan farklı olarak masaya servis restoran olarak hizmet veriyor. Dünya mutfağı seçeneklerine sahip bir menüsü bulunuyor. Çok şık bir ambiyansı var ama bir o kadar da rahat bir ortamı var. İster rahat bir öğle yemeği yiyin, isterseniz de bir iş yemeğinizi burada organize edin. Balıklı Thai Çorbası, Burratası, Cordon Bleu’sü ve Dana Bonfilesi çok başarılı! Ayrıca bistronun barı da mevcut ve aynı ismi taşıyan Chet adlı kokteylini çok beğendim!

Chet
Chet
Chet
Chet
Chet
Chet

Altı yaşından itibaren çocukların iyi beslenme ve sağlıklı yaşam dünyasına adım atmalarına sağlayan FINE KIDS, onlar için özel dizayn edilmiş lezzetli menüleri, eğitici workshopları, organize edebileceğiniz doğum günü partileriyle eğlenceli ve sağlıklı bir seçenek sunuyor. Siz Chet Bistro’da yemeğinizi yerken çocuklarınız hemen yan taraftaki özel restoranlarında keyifli vakit geçirebiliyor.

Fine Kids
Fine Kids

Lezzetli kahve çeşitleriyle FİLOZOFİ, ‘’Proper Coffee’’ (nitelikli kahve) sloganı ile yemek öncesi ve sonrası yeni nesil kahve deneyimi yaşatırken, misafirlerine aradıkları konfor alanlarının keyfini çıkarma fırsatı sunuyor. Cortadosu çok başarılı. Çilekli tartına da bayıldım!

Take Me Home
Filozofi

Hızlı ve sağlıklı yemek isteyenler için de MEAL TRAY,”Good Food in 90 seconds’’ sloganı eşliğinde buharda atmsofer basıncında pişirme teknolojisi ile sağlıklı menüleri ekolojik tabaklarda 90 saniye içinde hazırlayarak fark yaratıyor. Tavuk biryanisi ve buharda levreğini mutlaka deneyin.

Meal Tray
Meal Tray
MEal Tray
MEal Tray
Meal Tray
Meal Tray

Salata çeşitlerine farklı sos ve taze filizlerle canlılık katıp, lifli smoothieler, detoks meyve&sebze suları sunan VILLAGE, wellness dünyasının kapılarını misafirlerine aralıyor.

Smoothieleri denemelisiniz!
Smoothieleri denemelisiniz!

PAPA FORNI, pizza, katkısız ekşi maya ve baget ekmeği çeşitleri,quiche ve diğer hamur işi seçenekleri beraberinde kendi sandwichini yapabildiğin lezzetli bir alternatif olarak yer alıyor.

Take a Seat, vakti kısıtlı misafirlerini de düşünüyor. TAKE ME HOME‘da Papa , Village ve Meal Tray bünyesinde günlük tazelikte sunulan ürünlerin paketlenmiş hallerini raflarda bulabilecek, aradığınız gurme butik lezzetlere ve tasarım ürünlere yine Take me Home raflarında ulaşabileceksiniz.

Take Me Home
Take Me Home
Take Me Home
Take Me Home

Beni tüm bu mekanlar ile ilgili en çok etkileyen şey her mekanın dekorasyonun özenle yapılmış olmasıydı. Benim gibi fotoğraf severler için burada inanılmaz malzeme var. Masaların bile motifleri çok hoşuma gitti.

Chet Bistro
Chet Bistro

Bu arada Take A Seat, Chet dışında akşam 10:00’da kapanıyor. Chet Bistro ise gece 1:00’e kadar açık…

Keyifli bir gün geçirmek ve lezzetli bir şeyler atıştırmak için Take A Seat’e mutlaka uğrayın!

Written By
More from gurhan

Los Angeles’ın En Instagramlık Noktaları

OUE Skyspace: Los Angeles’ı en yeni aktivitelerinden biri OUE Skyspace, 300 metrelik...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir